Blog Podnikání v klidu

Vymaluji si byt

Yellowstone National Park, Foto: Petr Štěpáník, 2014

Černá, bílá. To jsou barvy, jež charakterizují můj byt a celkem jasně i můj dosavadní život. Nastalo období změn. Přeji si do svého bytu vpustit další barvy, stejně tak jako do života. Těšit se z nich a užívat si je.

Je to jen několik dní od toho, co mi mně moc blízká osůbka nadhodila myšlenku barev – „nebarev“. Následně jsem jí dal plně za pravdu. Ve snaze vpustit si do života další barvu jsem srabácky sáhl po béžové a hnědé. Ano, on je to strach, pocit, jež mi vlastně nedovoloval žít naplno. Nedovoloval více než práci, spánek, neutěšené vztahy, práci, spánek, práci…  Vlastně i tyto jmenované tímto strachem, ve výsledku, trpěly.

Nejen pro osobní zisk a potěšení

Souhlasím s tvrzením, že způsob, jakým muž proniká do světa, by měl být stejný jako způsob, jakým proniká do své ženy: nejen pro osobní zisk a potěšení, ale aby tím znásobil lásku, otevřenost a hloubku. K tomu mi i pěkně koreluje myšlenka mého kamaráda, který mi toho času řekl, že šťasten budu, až přestanu i vztahy brát jako business. Myslím, že ono uvědomění a ten čas je zde. (no, několik let to trvalo, díky :) ) K tomu, aby žena a svět v rukou muže zářili a rozkvetly, je zapotřebí opravdovosti, vytrvalosti a statečného srdce.

A teď si pokládám otázku: Jsem ochotný exponovat se cele, vložit všechno, co mám do snahy „osvobodit“ onu ženu a svět, abychom společně dospěli k nejhlubší pravdě, lásce a otevřenosti?

Věřím a jsem plně přesvědčen, že ano!

Díky Davidu Deidovy za inspiraci a některé myšlenky, jež hojně užívám… :)

Jdi zpět

Petr Štěpáník

Podnikatel, manažer, lektor v oblasti osobního rozvoje, managementu a řízení lidských zdrojů. Je žádaným lektorem a konzultantem podnikatelských projektů. Jeho práce ho naplňuje. Rád se baví s lidmi, zamýšlí se nad aktuálními tématy, fotografuje, sleduje divadlo Járy Cimrmana a rybaří.