Nejen neustále se měnící situace na trhu, zábavně tragikomická představení našich „business politiků“, náhlý rozlet Ruské federace směrem na západ a jistě i další vlivy mě nutí nic nedělat.
Týden dovolené
Minulý týden jsem si dokonce vzal týden dovolenou, abych tento záměr podtrhnul. Nicméně jsem u sebe vysledoval jistou formu neschopnosti v tomto směru. O to více jsem se snažil vážně nic nedělat. V tom nic jsem dostíhal nějaké mimopracovní povinnosti – od výměny pneumatik po pořízení domácí rostliny, bezcílně navštívil Lanžhot a Chrudim. Během těchto činností se také s kamarádem zúčastnil kontroverzního večírku.
Po týdnu se vracím s jistým těšením do toho světa, ze kterého jsem na ten týden utekl. Zajímavé zjištění, že absolutně po hlavě jsem během dvou dnů byl s tou nechutí cokoli dělat tam kde před týdnem.
Trošku přeháním. Týden zastavení mi dal úžasnou příležitost se lépe rozhlédnout a nasměrovat. Vidím, že toto směrování je nutné. Stání na místě v posledních měsících mě kapku vysílilo.
Putin to asi pojal podobně
Putin to asi pojal podobně, nicméně se do toho pohybu dal v trošku jiném měřítku, než mám v úmyslu já.
Inkrementalismus se kterým jde Vláďa do boje, mě děsí. Tato salámová taktika, kterou uplatňuje, mi nebezpečně připomíná jisté historické události. Celkem podobně jako kdysi strejda Dolf zabral Rakousko či pomáhal sudetským Němcům, se teď tento zrozenec Leningradu vydává „na pomoc“ Ukrajině.
Vláďa je kousek za strejdou Dolfem
Anšlusu v Rakousku byl dán okamžitě právní efekt spolkovým ústavním zákonem „O znovusjednocení Rakouska s Německou říší“ z 13. března 1938. Rakousko se stalo zemí Třetí říše. V dubnu 1938 se pak konalo referendum o sjednocení Rakouska s Německem a podle oficiálních zpráv bylo pro připojení 99,73 % voličů. Vláďa je kousek za strejdou Dolfem, jelikož když Krym sečetl hlasy, výsledek byl o pár procent slabší – k Rusku se chce připojit 96,8 % voličů – nicméně taky slušný výsledek, který se jistě nebude stydět prezentovat.
Vzhledem ke zkušenostem se SSSR, které Česká republika za svou historii nastřádala jsem v nepříjemném očekávání dalšího postupu této „nové federace“. Připomeňme si, že není to tolik let zpět, co nás soudruzi již jednou „zachránili“. Tenkrát to, ale nebylo tak zlé, to se měl spustit Akční program KSČ, který zahrnoval „drobnosti“, jako zvýšení svobody tisku a větší orientaci ekonomiky na spotřební zboží. Co dnes? V názvu státu už nemáme „socialistická“, třeba si to vykoupíme tím, že nejsme „federativní“, když to v šedesátém osmém někomu tak vadilo. Teď máme daleko horší věci, jako pomeranče v obchodě, na auto se nestojí fronta a normálně můžu říct, že si myslím, že náš pan prezident Miloš Zeman se někdy chová jako buran. No a další „hrůza současnosti“ – nemáme vedoucí úlohu KSČ (i když voliči to možná brzy změní, ale o tom někdy jindy…). Snad to teď „po novu“ nějak zvládnem. Je pravda, ale že pozvání se neodmítá. A my jsme si je tenkrát na tu „pomoc“ pozvali.
Pozvání se neodmítá
Tak prosím, nikdo je nezvěte! Ruští vojáci jsou odsud teď jen tisíc pět set kilometrů a mohli by nám pomoci relativně rychle…
Ještě si dovolím citát Adolfa Hitlera: „Jisté zahraniční noviny říkaly, že jsme vpadli na Rakousko s brutálními metodami. Na to mohu říci jediné: ani ve smrti nepřestanou lhát. Během svého politického boje jsem již vyhrál mnoho přízně od lidu, ale když jsem překročil bývalé hranice [do Rakouska] byl jsem zavalen takovým proudem přízně, že jsem takový do té doby nezažil. Ne jako tyrani jsme přišli, ale jako osvoboditelé.“ (Anschluss [online]. Spartacus Educational, [cit. 2007-03-11].)
Budu v pohodě a doufám, že my všichni. Zkusím se zastavovat častěji. Třeba se zastaví i Vláďa.